Dobry Petsitter a może hotel dla psów? Na tak postawione pytanie odpowiada sobie co sezon wielu właścicieli czworonogów. W sytuacji konieczności znalezienia dobrej opieki dla psa hotel brzmi doskonale ale czy na pewno? Hotel dla psów…to takie prestiżowe.. no nie do końca. Pamiętajmy, że psy to zwierzęta stadne i terytorialne. Dobrze czyją się na swoim terenie a hotel zdecydowanie do takich nie należy. Oczywiście nie można skreślać od razu hotelu jako złego rozwiązania niemniej warto zastanowić się czy możemy zapewni naszemu psu lepsze rozwiązanie.

Jaką opiekę może dać dobry petsitter a co zaoferuje hotel dla psów?

Jeżeli nasz pies jest zrównoważony, nie ma problemów behawioralnych i łatwo odnajduje się wśród innych psów, możemy pomyśleć o znalezieniu  dla niego dobrego hotelu. Najlepszym rozwiązaniem będą wtedy hotele domowe. Taki hotel zazwyczaj zapewnia obecność człowieka „niemal jak w domu” a plac zabaw dla psów daje możliwość integracji z innymi psimi podopiecznymi. Jako petsitter z doświadczeniem jestem jednak zwolenniczką bardziej indywidualnego podejścia do podopiecznych psów. Żaden hotel nie da poczucia bezpieczeństwa tak dużego jak własny dom. Integracja psa z innymi czworonogami odbywa się podczas spacerów z petsitterem a wiec mamy prawdziwie prestiżową opiekę nad psem, w naszym domu i za kwoty zdecydowanie porównywalne z hotelowymi.

 

Najlepsza opieka dla psa.

Pośród wielu rodzajów hoteli dla psów jest jeden który może konkurować z indywidualną opieką jaką zapewnia dobry petsitter. Takim hotelem jest hotelik domowy dla psa ale z bardzo ograniczoną liczbą psów, które pozostają pod opieką. Zazwyczaj takie hotele są prowadzone przez osoby, które wcześniej zajmowały się petsittingiem a obecnie maja po prostu zbyt wielu zadowolonych podopiecznych, żeby pogodzić opiekę nad nimi wszystkimi.

Takie miejsca rodzą się jako wypadkowa wieloletniej współpracy dobrego petsittera z właścicielami i do takich miejsc namawiam serdecznie. Sa one znakomitym rozwiązaniem dla poszukujących długiej opieki dla psa podczas wyjazdu. Dobry Petsitter zgadzający się przyjąc psa do siebie zna wszystkich podopiecznych, psy znają petsittera i czują się całkowicie bezpiecznie. Niestety takich miejsc jest bardzo mało. W każdym innym przypadku zatrudniony petsitter da absolutnie lepszy standard opieki nad psem niż najlepszy hotel.

Dobry Petsitter dla ciebie a najlepszy dla psa.

W czasie gdy dobry petsitter opiekuje się naszym psem wiemy, że nie wystąpią takie niechciale okoliczności jak zbyt duża bliskość kojca innego psa, często niezbyt przyjaznego dla naszego podopiecznego, żaden pies nie będzie stresował naszego podopiecznego na wybiegu a uwaga opiekuna dla psa będzie skupiona wyłącznie na nim. Niejeden opiekun dla psów nawet nie prowadzący hotelu zgodzi się opiekować naszym psem również u siebie w domu ( warto zapytać) wiec nie ma problemu z dłuższymi wyjazdami.

Dobry Petsitter to najlepsze rozwiązanie jeśli nasz pies nie najlepiej czuje się w grupie, nie przepada za zmianami, a w dodatku mają pozostać pod czyjąś opieką przez dość krótki czas. Opiekun lub opiekunka dla psa, będą karmili, bawili się i wyprowadzali zupełnie jak właściciel. Warto wiedzieć, że profesjonalny opiekun psów zazwyczaj na tyle dobrze zna się na psach że nasze czworonogi mają możliwość rozwijania się przy nich bez konieczności opłacania specjalistycznych szkoleń. Jeśli opiekunka dla zwierząt zauważy potrzebę doszkolenia to na pewno chętnie popracuje z naszym psem, w końcu to też w jej interesie aby podopieczny był przyjemniejszy w opiece a takie szkolenie to znakomita zabawa dla psa.

Dobrego Petsittera najlepiej szukac w najbliższej okolicy wpisując choćby w wyszukiwarce hasła Petsitter Stare Babice czy petsitter warszawa… lub jakiekolwiek inne miejsce. Osób z pasją zajmujących się zwierzetami i zapewniających profesjonalna opieke nad zwierzetami jest dosć dużo dlatego warto odbyc kilka spotkań zanim wybierzemy najwłaściwszego. Z reszta pisałam o tym wsczesniej w artykule Poszukujesz opiekuna dla zwierząt? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, czy zdecydujemy się przekazać naszego psa pod opiekę osoby prowadzącej hotel czy indywidualnego opiekuna, który zajmie się nim w naszym lub swoim domu, bezwzględnie powinniśmy zapoznać zwierzę odpowiednio wcześniej z osobą, która się nim zajmie oraz z miejscem, w którym przyjdzie mu przebywać. Dla psów rozłąka z opiekunem zawsze jest trudna, więc im lepiej pies będzie znał petsittera, tym lepiej będzie się z nim czul. Niestety w hotelu nie mamy wpływu na to jakich pensjonariuszy przyjmie jego wlasciciel podczas naszej nieobecności i pobytu naszego psa. 

Pierwsze spotkania z petsitterem warto rozpocząć na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Dobry petsitter zawsze sie na nie zgodzi a nasz troska o dobre samopoczucie psa podczas  nieobecności zaprocentuje i w przyszłości zwierzakowi łatwiej będzie zostać z kimś bez nas, gdyż będzie czuł się bezpiecznie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *