Wyprowadzanie psa różne dla różnych ras.Każdy właściciel psa wie, że ze z pupilem trzeba regularnie wychodzić na spacer. Czworonóg w domu sprawia nam dużo radości, jednak dostarcza nam również obowiązki. Każdy pies ma swoje naturalne potrzeby i naszym zadaniem jest zadbać o ich spanienie. Zbyt krótkie spacery z psem poważnie odbijają się na zdrowiu i samopoczuciu pupila. Warto poświecić więcej czasu na wyprowadzanie psów. Będą one zdrowsze i zdecydowanie szczęśliwsze.

wyprowadzanie psa

Oczywistym jest, że zależnie od rasy, psy potrzebują różnej dawki ruchu. Niektóre rasy psów które muszą się porządnie wyhasać, bo energia je rozpiera a jej nadmiar wyładują na naszym domu i są również takie przy których spacer to znacznie mniejszy wydatek energetyczny dla właściciela 😉 lub petsittera. Pies na długie spacery to na pewno owczarek niemiecki, husky, terier, dalmatyńczyk, wyżeł i bokser, labradory tez lubią pobiegać ;). Z tymi zwierzakami właściciele powinni wychodzić na przynajmniej dwie, a nawet trzy godziny dziennie. Jeśli takie spacery z psem to w danym momencie zbyt wiele, zawsze można je zlecić dla petsittera.

Pies zawsze potrzebuje spaceru. Wyprowadzanie psa jest konieczne dla  zdrowia.

  • Bez względu na rasę, każdemu należy się przynajmniej raz dziennie dłuższe wyprowadzanie psów. Godzinka to takie minimum.
  • Każdy pies potrzebuje przynajmniej trzech spacerów. Wyprowadzanie psa mniej niż trzy razy jest dla nich nie zdrowe.
  • W przypadku szczeniąt powinniśmy wychodzić z psami jeszcze częściej.
  • Mają psa bardziej dojrzałego powinniśmy skrócić spacery ale robić je częściej.

Jaka pora jest najlepsza na wyprowadzanie psów w warszawie?

Po pierwsze wyprowadzanie psa powinno odbywać się w porach ustalonych możliwie na stale. Psy lubią rytuały. W dużym mieście dobrze jest wyprowadzać psy przed nastaniem zgiełku lub kiedy wielkomiejski zgiełk ustaje. Ewentualnie wyprowadzajmy psa na spacery z dala od miasta lub w miejscach odseparowanych od hałasu. Optymalnie jeśli wychodzimy z wyprowadzanie psa odbywa się minimum w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych a odstępy miedzy spacerami nie przekraczają sześciu ośmiu godzin. Pozostawienie psów na dłużej niż 10 godzin bez spaceru to dla nich cierpienie i na dodatek jest to nie zdrowe. Jeśli nie możesz zapewnić tego swojemu pupilowi — zadzwoń do petsittera ( większość zapewni wyprowadzanie psa również okazjonalnie).

Spacer to również zabawa.

Oprócz załatwienia spraw fizjologicznych, podczas wyprowadzania, pies zaspokaja także potrzebę węszenia, poszukiwania, pracy itd. Pamiętajmy, że życia psa tez musi mieć sens i kultywowanie psiej socjalizacji to ważna sprawa. Psy maja potrzebę pracy która realizowana jest przez zabawę  , węszenie jest jak czytanie gazety a poszukiwanie rozwija wszelkie zmysły. Pozwólmy naszemu aby nie żył w samotności bez celu. Wyprowadzanie psów to dbanie o ich zdrowie fizyczne i psychikę.

Co jeśli nie masz czasu na dłuższe wyprowadzanie psów?

Podstawa jest zapewnienie trzech spacerów z psem dziennie jeśli nie masz na to czasu zatrudnij petsittera. Wyprowadzanie psów nie jest drogie a twój podopieczny doceni kazdą chwile na spacerze. Jeśli nie wiesz jak odszukać właściwą osobę do pomocy przy opiece to podpowiem że w warszawie wystarczy wpisać petsitter stare Babice  lub po prostu wejść na petsitter.com.pl, wybrać nr z nagłówka strony i umówić się ze mną na wyprowadzanie psów 🙂 .

Z przyjemnością i profesjonalizmem zajmuję sie opieką nad zwierzetami domowymi. Posiadam niezbędne doświadczenie i pasję, która przeklada sie na zadowolenie moich podopiecznych. Do każdego psa podchodze indywidualnie dostarczając to co niezbedne aby Twój pies rozwijał się prawidłowo. Dbam o jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Moje doświadczenie jest gwarancją zadowolenia tak Twojego jak i Twojego psa. Jelsi chcesz dowiedzieć sie wiecej o psach, pracy petsittera i moich doswiadczeniach czytaj mojego bloga. Dzielę się na jego łamach własnymi doświaczeniami, swoją wiedzą i opisuję np. jak wygląda wyprowadzanie psa w moim wykonaniu. Zapraszam rownież do umówienia spotkania zapoznawczego z Twoim psem. Takie spotkanie odbywa sie nieodpłatnie na terenie wskazanym przez mapkę na mojej stronie ( na pozostałym obszarze warszawy ustalam indywidualnie zwrotk kosztu). Dzieki takiem spotkaniu upewnisz się że możesz np wyjechac spokojnie na wakacje a Twój pies będzie miał najlepszą opiekę podczas nieobecnosci włascicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *