Opieka nad psem warszawa

Planujesz wyjazd, musisz zostać dłużej w pracy, a może dopadło Cię przeziębienie? Opiekun dla zwierząt to odpowiednia osoba, która może w tym czasie sprawować nad psem opiekę. Pamiętaj jednak, by wybrać specjalistę, który posiada odpowiednią wiedzę, jak i doświadczenie. Na co zwrócić uwagę, przy wyborze petsittera?

Organizacja i przygotowanie do opieki

Profesjonalny opiekun dla zwierząt jest przede wszystkim zorganizowany i odpowiednio przygotowany do opieki nad zwierzęciem. Z pewnością będzie chciał Ci zadać kilka ważnych pytań dotyczących Twojego zwierzęcia. Powinien być również przygotowany na wszelkie sytuacje kryzysowe, w tym konieczność zabrania zwierzęcia do weterynarza czy podanie mu leków.

Opieka nad zwierzęciem w Warszawie powinna zapewnić Twojemu pupilowi bezpieczeństwo i wsparcie. Podczas Twojej nieobecności może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, zatem umiejętność radzenia sobie w stresie będzie tutaj dodatkowym atutem.

Opieka nad zwierzętami Warszawa to także towarzysz do zabaw

Warto pamiętać, że opiekun dla zwierząt powinien nie tylko umożliwiać Twojemu pupilowi zaspokojenie wszelkich potrzeb fizjologicznych. Do jakiego zadań zaliczamy także wspólne gry i zabawy, które są ważnym elementem dnia. Petsitter powinien więc być zaznajomiony z wszelkimi atrakcjami oraz aktywnościami dla zwierząt. Zabawy powinny być dobierane do wieku psa, ale także jego sprawności fizycznej, jak i charyzmy. Z tego też względu tak ważne jest przeprowadzenie rozmowy z opiekunem psa.

Wiedza na temat zwierząt jest niezbędna

Opieka nad psem Warszawa wymaga ogromnej wiedzy, zarówno dot. zachowań zwierząt, jak i żywienia, czy opieki. Zwierzę może bowiem zjeść coś szkodliwego i się zatruć. Mowa tutaj nie tylko o produktach spożywczych, ale także roślinach. Tego, jak reagować w sytuacjach zatrucia i wielu innych — petsitter może dowiedzieć się na kursie stworzonym dla opiekunów zwierząt. Jeśli więc dostrzeżesz na stronie, że petsitter posiada certyfikat świadczący o skończonym kursie czy szkoleniu — jest to dobry znak, świadczący o profesjonalizmie i zdobytej wiedzy.

Zwierzęta, podobnie jak ludzie — mogą doświadczać problemów emocjonalnych. Odpowiedni petsitter będzie doskonale wiedział, jak reagować na poszczególne zachowania i jak traktować zwierzę.

Zwracając uwagę na wszystkie wymienione czynniki, dowiesz się, szybciej znajdziesz profesjonalnego i dobrego petsittera. Życzymy powodzenia!

Kim jest i czym zajmuje się petsitter?

Petsitter to osoba, która zajmuje się opieką nad zwierzętami. Właściciele zwierząt najczęściej korzystają z usług tego typu osób, gdy sami nie mogą poświęcić pupilowi czasu. Może to być spowodowane np. wakacjami, czy chorobą. Co wchodzi w zakres obowiązków petsittera i kto może nim zostać? Przekonaj się!

Zakres obowiązków petsittera

Zadaniem petsittera jest sprawowanie opieki nad zwierzęciem. Najczęściej jest to pies, kot, królik, czy nawet papuga. Do podstawowych obowiązków, które wchodzą w skład opieki nad zwierzęciem, zaliczamy:

  • karmienie,
  • podawanie wody,
  • podawanie leków i suplementów,
  • mycie misek,
  • czyszczenie klatki/kuwety,
  • wyprowadzanie na spacer,
  • sprzątanie nieczystości również z innych miejsc, np. gdy zwierzę zwymiotuje lub załatwi się poza przeznaczonym do tego miejscem, a także sprzątanie odchodów podczas spacerów z psem,
  • zapewnienie zwierzęciu rozrywki dostosowanej do niego,
  • zapewnienie towarzystwa, mowa tu także o pieszczotach czy wspólnym wypoczynku.

Zanim petsitter podejmie się opieki nad zwierzęciem, przeprowadza wcześniej rozmowy z klientem, a czasami również i wizyty zapoznawcze. Pozwalają one poznać potrzeby zwierzęcia. Petsitter dokumentuje także pory karmienia, wizyty czy spacery i relacjonuje je opiekunom, aby nie musieli się o nic martwić.

Opieka nad zwierzętami Warszawa to szeroki zakres obowiązków. Jeśli jednak zależy na tym, by petsitter wykonywał jeszcze dodatkowe czynności — poinformuj go o tym przed wizytą. Zdarza się, że opiekunowie także opiekują się domem, najczęściej za dodatkową opłatą.

Kto może zostać petistterem?

Zawód petsittera nie jest wcale prosty. Wymaga przede wszystkim obszernej wiedzy dot. zwierząt i zaspokojenia ich podstawowych potrzeb. To, że lubisz zwierzęta — nie będzie wcale wystarczające. Wiedza jest tak naprawdę podstawą. Mile widziane będzie także doświadczenie w opiece nad zwierzętami, które pozwala przewidzieć niektóre sytuacje, a także sprawia, że posiadasz już podstawowe umiejętności. Jeśli interesuje Cię np. opieka nad psem Warszawa, możesz również zdecydować się na kurs przeznaczony dla przyszłych pettsiterów. Dzięki niemu zdobędziesz ogrom wiedzy, dot. postępowania ze zwierzętami, a także reagowania w kryzysowych sytuacjach. Opiekun musi być bowiem przygotowany na zabranie zwierzęcia do weterynarza, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Kursy te trwają najczęściej 3 miesiące i przydadzą się w szczególności osobom początkującym.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *