opiekun dla psa warszawa

 

      Petsitter ?  Dog sitter  ?  Dog Walker ?   Wszystkie te określenia pasują do tego co robię, chociaż jeszcze nie tak dawno nie wiedziałam dokładnie , co one tak naprawdę znaczą.   Dopiero jak trafiłam na stronę Darii o petsitterach  i poczytałam o ich pracy i czym  się zajmują , wiedziałam ,że chcę to robić , że to jest moja  praca na przyszłość – Opieka nad zwierzętami jest tym co sprawie mi radość.

 Jak zaczęła się moja przygoda z opieką nad zwierzętami? 

Zapisałam się na kurs Petsittera , odbyłam praktyki , potem jeszcze jedno szkolenie w Coape  i działam.  Uwielbiam to robić!  Każde spotkanie z moim podopiecznym to niesamowite przeżycie. Opieka nad zwierzęciem , zabawa ze zwierzętami i wspólne spędzenie czasu z psem czy kotem relaksuje mnie i jednocześnie ładuje moje akumulatory. Jestem szczęśliwa zapewniając opiekę jako petsitter  !!!

Do każdego zwierzęcia podczas mojej wizyty podchodzę indywidualnie , każdy kot czy pies jest inny, ma inne potrzeby i upodobania. Tylko wykwalifikowany petsitter  gwarantuje dobrą opiekę nad psem podczas wakacji. Profesjonalna opieka nad zwierzętami to duża odpowiedzialność i trzeba robić to z sercem.

Czy petsitter zawsze znajdzie wspólny język z podopiecznym?

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy pupil jest inny. Podczas mojej pracy jako opiekun dla zwierząt widzę jak różne potrafią być charaktery naszych milusińskich. Jeden jest ciekawski i towarzyski a drugi nieśmiały i lękliwy.  Kot pokaże ,że jest zadowolony poprzez ocieranie się pyszczkiem o nogi , będzie mruczał, ugniatał łapkami różne powierzchnie i będzie domagał się głaskania lub przez całą moją wizytę nie podejdzie do mnie tylko z daleka mnie obserwuje , nie mruczał a nie domagał się pieszczot.

Dokładnie taka sama sytuacja występuje podczas opieki nad psami. Jeden się przywita a drugi obszczeka , jeden bez problemu wyjdzie z obcą osobą na spacer a inny musi dobrze poznać petsittera i dopiero odważy się iść.

Niemal zawsze profesjonalista do opieki nad zwierzętami to najlepsze rozwiązanie bo potrafi porozumieć się z naszym pupilem zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa i odpowiednią opiekę.

Jak zacząć korzystać z usług opiekuna dla zwierząt?

Wszystkiego o zwierzęciu dowiaduję się od właściciela na spotkaniu zapoznawczym, w czasie którego poznajemy się wzajemnie , omawiamy opiekę , wypełniamy kwestionariusz bardzo szczegółowo i podpisujemy umowę o powierzenie zwierzęcia pod opiekę.

Każdą wizytę  dostosowuję do indywidualnych potrzeb kota czy psa i wymagań właściciela.

Staram się wypytać o wszystko co związane jest z opieką nad pupilem ale i tak wiele rzeczy wychodzi dopiero w czasie mojej pracy .

Bardzo stresowałam się przy moim pierwszym zleceniu opieki nad koteczką . Była to Lusia – cudowna , domagająca się pieszczot i mająca dużo do powiedzenia kicia. Zawsze mnie witała przy drzwiach , tak jakby wiedziała , że przez godzinę zajmę się tylko nią , że będzie czesana , głaskana i wybawiona a  kuweta będzie czysta i miseczki napełnione. Bardzo często ją wspominam i oczywiście czekam na koleje zlecenie opieki  nad kotami od pani Oli.

Z każdej wizyty u kota czy ze zleconego spaceru z psem wysyłam raport z przebiegu wizyty , informację o samopoczuciu zwierzęcia  oraz zdjęcia i filmiki. Dzięki temu właściciel czworonoga ma pełny obraz z wizyty i łatwiej jest mu znieść rozłąkę ze swoim pupilem.

Koty  to zwierzęta terytorialne , dom to jego królestwo  , tu czują się bezpieczne , znają każdy zakamarek , wiedzą gdzie się schować w razie niebezpieczeństwa . Więc jeśli właściciel  musi wyjechać  to lepiej zostawić pupila w domu petsitterem     niż zabierać go w nowe miejsce na kilka dni .

Jeśli komuś potrzebna jest opieka nad psem lub opiekun dla kota, który zajmie się  podopiecznym  pod nieobecność właściciela, to zapraszam serdecznie.  

Zadbam ,aby spotkanie petsitterem było ciekawe i bardzo aktywne, a Ty będziesz miał pewność ,że pupil znajduje się w dobrych i odpowiedzialnych rękach profesjonalnego opiekuna zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *