Z petsitterem warszawa

                           

Z Petsitterem Warszawa na spacerze.

Niezwykła odpowiedzialność spoczywa na petsitterze w warszawie, ale również w innych miastach , gdy  zabiera psa na spacer.  Z jednej strony odpowiada za bezpieczeństwo podopiecznego bo jest wynajętym opiekunem a z drugiej za komfort spaceru dla psa bo jego pomoc to opieka nad spem i to najlepsza opieka nas psem.

Profesjonalny opiekun psa ma pełną świadomość, że przecież mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje np: podbiegające, nieznane psy czy wystrzelona petarda albo skaleczona łapa czy zerwana smycz ( choć akurat ja zawsze w plecaku mam zapasową ).

W każdym takim przypadku jako profesjonalna opieka dla psa muszę podjąć odpowiednią decyzję, która będzie najlepsza dla mojego podopiecznego. Każdy spacer z psem musi odbyć się tak , aby pupil był zadowolony i aby się nie stresował.  Szczególną uwagę zwracam na psy lękowe, które na początku niechętnie wychodzą z nową osobą na spacery. Nawet najlepszy petsitter w Warszawie nie może pozwolić na stres u psa a tym bardziej na ucieczkę podczas spaceru. W takim przypadku niekiedy muszę skrócić spacer do minimum a czas z psem wykorzystać na zabawie w domu.

Jako osoba zajmująca się profesjonalną opieką nad psem wprowadzam zabawki edukacyjne , maty węchowe czy lickimaty, aby zmęczyć psa również intelektualnie , nie tylko fizycznie. Pamiętajmy, że pies również potrzebuje wyzwań związanych z rozwojem umysłu. Każdy profesjonalny opiekun zwierząt zwróci uwagę na obydwa obszary aktywności zwierząt.

Z zasady na pierwszy spacer z psem wybieram się w towarzystwie jego właściciela. To właściciel zapoznaje petsittera z ulubionymi trasami swojego pupila, z jego przyjaciółmi i z wrogami.  W trakcie spaceru właściciel opowiada mi również o psie, o tym jak zachowuje się na spacerze i na co zwrócić szczególnie uwagę, aby spacer był możliwie najbardziej bezpieczny i wartościowy. Oczywiście mogę opierać się wyłącznie na wiedzy zdobytej podczas szkolenia dla profesjonalnych opiekunów zwierząt niemniej najlepsze i najszybsze efekty zawsze przynosi współpraca z właścicielami. Nikt tak jako oni nie zna tych zwierzaków.

Spacer dla czworonoga to najbardziej ekscytujący i wyczekiwany moment w ciągu całego dnia . Więc muszę  go tak zaplanować ,aby  pies spędził ze mną czas na ciekawej zabawie , na penetrowaniu zakamarków czy węszeniu w pobliskich krzakach. Zawsze dostosowuję rytm wędrówki do rytmu pupila.

Oczywiście  każdy pies potrzebuje różnej ilości ruchu, jako opiekun zwierząt zawsze staram się uważnie obserwować psa podczas pierwszych wyjść. Pozwala mi to dość szybko nawiązać nić współpracy z psem i wykorzystać ją do profesjonalnej opieki nad zwierzęciem.

Temperament zależy oczywiście od wieku psa, rasy czy indywidualnych cech jego charakteru.

Oczywistością jest, że zbyt mała ilość spacerów może doprowadzić do otyłości u psa a to z kolei prowadzi do powstania kolejnych chorób i dolegliwości. Żaden profesjonalny petsitter nie może pozwolić aby jego podopieczny nie dostał profesjonalnej opieki nad zwierzętami. Każdy nadprogramowy kilogram osłabia organizm psa i wpływa negatywnie na jego zdrowie.

Co ważne, wartościowe spacery z psem to takie gdzie może on rozwijać swoją fizyczność dlatego warto iść na spacer z psem w takie miejsca , gdzie możemy bezpiecznie puścić go ze smyczy. Staram się to robić naj najczęściej. Opieka petsittera dla psów to najczęściej długa współpraca i możliwość zapoznania się z podopiecznym. Im dłużej petsitter pracuje z psem tym większa między nimi więź i zaufanie. Mimo wielkiego zaufania ze strony psa dla petsittera zawsze muszę mieć zgodę właściciela psa ,że mogę go puścić i zapewnienie ,że pies przychodzi na zawołanie. Chwile bez smyczy są  dla psa niezwykle cenne.

Jeśli długo pracujecie i nie jesteście w stanie zapewnić psu chociaż jednego dłuższego spaceru,Zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalnego petsittera, który zadba o ciekawie spędzony czas psa, zagwarantuje psie rozrywki i nie dopuści aby aktywność na spacerze była monotonna a wam da czas na załatwienie spraw bez obawy o pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *