Opiekun dla zwierząt

Opiekun dla zwierząt

Wiele osób pewnie sobie pomyśli, że praca opiekunki dla zwierząt jest wyłącznie miła, prosta i przyjemna. W końcu to przecież głaskanie czy drapanie „sierściuchów”  –  czyli sama przyjemność.  Niestety nie jest to do końca prawdą.

Petsitter w warszawie

Moi znajomi często pytają mnie , jak wygląda moja wizyta u kotów.

Zawsze odpowiadam, że każda jest inna, każde zwierzę jest inne i do każdego muszę podejść w indywidualny sposób.

Kotka Lusia – moja pierwsza podopieczna – cudowna, miniasta i przesympatyczna koteczka. Zawsze gdy do niej przyjeżdżam, pracę zaczynam od szybkiego nakarmienia Lusi, gdyż ona zawsze jest bardzo głodna i strasznie głośno dopomina się o kocie karmienie. Myję miseczki , nakładam karmę  , nalewam świeżą wodę i dopiero koteczka jest uspokojona – jest już przy miseczkach. Kolejnym,już mniej przyjemnym elementem pracy opiekuna zwierząt jest sprzątanie kuwety, pozamiatanie lub odkurzenie , bo niestety koty zostawiają żwirek na podłodze. Jako opiekun zwierząt nie zapominam o porcji pieszczot i zabaw.  I tu muszę się bardzo postarać , żeby Lusię zainteresować zabawą.  Zazwyczaj w ruch opiekuna idą wędki , sznureczki , doczepiam nieraz nowe wstążeczki albo szeleszczącą folię. Generalnie koty należy stymulować do ich naturalnych łowczych zachowań.

Ważne- pamiętajcie ,żeby nie zostawić kotu jakieś zabawki z  odczepionym elementem albo z folią .

Zwyczaje kotów

Lusia natomiast uwielbia czesanie i głaskanie ,  które przy każdej wizycie musi się odbyć obowiązkowo. Gdy jest ciepło na dworze , wypuszczam Lusię na balkon , który jest zabezpieczony specjalną siatką. Gdy Lusia udaje się do sypialni właścicieli to wiadomo ,że godzinna wizyta dobiega końca , w taki sposób koteczka się ze mną żegna. Bardzo ważnym jest aby zwracać uwagę na zwyczaje podopiecznych będących pod okiem opiekuna dla zwierząt.

Raport z wizyty opiekuna dla kotów.

Opieka dla kota

Zawsze z każdej wizyty nagrywam film oraz wysyłam raport ze zdjęciami pupili. Właściciele bardzo czekają na takie informacje.  Po zakończonej wizycie u kota przemieszczam się do innej dzielnicy na spotkanie z innymi podopiecznymi.

Intensywna praca i życie w ciągłym ruchu to codzienność opiekuna zwierząt. Bywa że opiekując się zwierzętami podczas wyjazdów właścicieli wracam kilkukrotnie na wizytę. W międzyczasie nie zapominam również o innych podopiecznych psów i kotów.

Opiekun zwierzat to osoba wyspecjalizowana wiec nie ma obaw przed zostawianiem mu pod opieką również większej ilości naszych milusińskich.

Misja  duet kotów – Tosia i Kuba.

Opieka dla kota na wyjazd

Uwielbiam spotkanie z tymi kotami , chociaż najbardziej aktywna jest Tosia. Jest to młodziutka kotka, która na początku mojej opieki przez dwa dni z rzędu nie wychodziła z ukrycia. Musiałam nieźle się natrudzić aby misje opiekuna dla zwierząt zakończyć z sukcesem… żeby mnie zaakceptowała.

Spodobały jej się  zabawy z wędkami , które często muszę zmieniać, żeby  były bardzo atrakcyjne, sznureczki różne też się podobają , ale największą furorę robi zabawka drucik. Najważniejsze jest jednak to, żeby kot mógł „upolować” zdobycz – czyli złapać tę rzecz i zjeść  / najlepiej jeśli w zdobyczy jest ukryty smakołyk  lub po prostu należy dać mu koci smakołyk/.

Zaspokojenie naturalnych instynktów łowieckich jest bardzo ważne dla wszystkich kotów a szczególnie dla kotów niewychodzących. 

Gdy zaczynam z Tosią zabawę drucikiem wychodzi z ukrycia Kuba – kot bengalski, który również większość mojej wizyty zazwyczaj spędzał w ukryciu. Koty bywają bardzo nieufne dlatego tak ważnym jest aby opiekun zwierząt wykazał się determinacja w zdobywaniu zaufania kota. 

Po dłuższej współpracy z opiekunek zwierząt mam na niego sposób , stukam miseczkami jedna o drugą i Kuba się pokazuje. Kot Łakomczuch.

Oczywiście daję mu w nagrodę jakiś smakołyk , żeby był zadowolony. Bardzo mi zależy aby i on uczestniczył w zabawach i aby ten czas , gdzie jestem na wizycie u kotów , spędził aktywnie.

Opieka dla kotów warszawa opiekunka dla kota

Kot bengalski potrzebuje sporo ruchu w ciągu dnia i należy mu zapewnić ciekawe zajęcia. Oprócz aktywności fizycznych , Kuba ma wiele zabawek interaktywnych , które są udostępniane przez właścicieli , gdy oni wyjeżdżają. 

Oczywiście oprócz zabawy z kotami muszę wykonać inne obowiązki , które należą do petsittera.  Sprzątam kuwety kotom  , myję poidełko , dosypuję jedzonko . Wszystkie obowiązki opiekuna zwierząt wykonuję bardzo rzetelnie, bardzo mi zależy aby zwierzęta były zadowolone i oczywiście właściciele również. 

Na koniec oczywiście raport z wizyty u kotków dla właścicieli.  Zawsze trudno mi się żegnać z moimi podopiecznymi.

Są  również wizyty opiekuna zwierząt gdzie muszę dojechać do kotów dwa lub trzy razy dziennie. Zapewniam opiekę dla zwierząt w trakcie choroby podaję kotom lekarstwa lub specjalną karmę.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *