Posiadanie kota to nie same przyjemności. Kot to podopieczny który wymaga naszej uwagi i niestety sprawia też czasem trudnosci. Zazwyczaj koty są niemal bezobsługowe, ot kuweta i zabawka wystarczą bo milusiński chodzi swoimi ścieżkami. Problem pojawia się gdy chcemy wyjechać np. na wakacje i nie możemy zabrać mruczka ze sobą. Co w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście poszukać najlepszej opiekunki dla kota a więc kociej niani… catsitter 'ki.

catsitter

Kim właściwie jest catsitter ?

Catsitter to w wielkim skrócie opiekun dla kota, który zajmuje się nim podczas nieobecności właścicieli. Tak samo jak babysitter opiekuje się dziećmi, tak cat sitter opiekuje się kotem.

Koty trzeba lubić dlatego musi to być człowiek z pasją, który poświęci kotu czas a jego rola nie ograniczy się jedynie do wymiany żwirku w kuwecie. Pisałam o tym niedawno tutaj https://petsitter.com.pl/opiekun-dla-zwierzat-dzien-z-zycia/

Opieka nad kotem podczas wyjazdu – Czy warto?

Jeśli nasz kot toleruje podróże i jedziemy w miejsce gdzie nie ma problemu z przywiezieniem zwierząt domowych, śmiało możemy zabrać go ze sobą. Niestety większość kotów nie przepada za podróżami. Koty są silnie terytorialnei bardzo silnie przywiązują sie do swoich rejomów. Kazda podróż to nowy teren a więc stres, rozdrażnienie i niekiedy również zniszczenia, bo nas koteczek zaznacza swój teren lub co gorsza mości się anektując teren wyczuwalnie należącym do innego kota. Trudno przewidzieć nastepstwa takich konkurów.

Oczywiście wszystko zależy kota, niemniej jednak każdy czuje się najlepiej na własnym terytorium. Chcąc zapewnić najlepsze warunki kotu, zadbaj o opiekę na jego terenie i poszukaj profesjonalisty zajmującego sie opieką. Taki opiekun dla kota zajmujący sie catsittingiem doskonale zadba o porcję zabawy, czystą kuwete i co najważniejsze nie zrujnuje portfela. Serio, opieka nad kotem jest relatywnie tania.

Pisałam w przypadku psów jak ważne jest zaufanie i nie inaczej jest w przypdaku kotów. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że właściwa osoba do opieki to znany kotu catsitter.
Są nawet takie kotki, które wręcz panicznie boją się obcych, co jest poważnym problemem, gdy szuka sie dla nich opieki.

Oczywiście zawsze można próbowac poszukac opieki kogoś z rodziny ale jeśli się to nie uda, zawsze pozostaje catsitter, tym bardziej że wiekszość opiekunów zwierząt chętnie spotka sie kilka razy tak aby nasz kociak przed rozłąką poznał przyszłego catsittera.

Czy profesjonalny catsitter to najlepsze rozwiązanie?

Tego nie wiem,ale czasem jedyne rozsądne!

Profesjonalny opiekun dla kota to pewność, że kociak zostaje w rękach kogoś kto wie co robi. Dodatkowo zawodowiec nie będzie miał problemu z całym wachlarzem obowiązków jakie ma posiadacz kota…patrz pełna kuweta.

Problemem może być natomiast, mimo wszystko, mała ilość zaufania wzajemnego miedzy catsitterem a kotem – kot potrzebuje czasu żeby zaufać. Nie jest to problem nie do rozwiązania o czym wspomniałam powyżej.

Rozważając wszystkie za i przeciw zawsze polecam rozsądek. Zabierzmy ze sobą pupila lub zapewnijmy mu najlepsza możliwą opiekę catsittera.

Oczywiście można prosić znajomych o pomoc tylko pytanie czy to bedzie dla nich komfortowe…nawet jesli nie odmówią.

Pamietaj, że nie każdy, kto kocha zwierzęta potrafi umiejętnie zająć się kotem.

Nakarmienie, sprzątnięcie kuwety dla kota i zabawa z nim to proste czynności, które każdy może wykonać, wystarczy mała instrukcja od właściciela.

Profesjonalny opiekun dla zwierząt zapewnia coś wiecej. Catsitter zna kocie zachowania, wyłapuje ewentualne infekcje lub choroby. Catsitter to oczy i uszy własciciela, tak abyśmy mogli spokojnie spędzać czas bez podopiecznego ze świadomością, że opiekun dla kota zadba o całokształt opieki a nie tylko podstawowe kocie potrzeby .

Każdy dobry opiekun dla zwierząt powinien także doskonale rozumieć, że każdy zwierzak jest inny i trzeba dostosować opiekę do jego potrzeb. Jest to szczególnie ważne przy catsittingu gdzie opiekujemy sie wielkimi indywiduami.

Jak już znajdzie się odpowiedzialny i rzetelny catsitter w Waszym życiu to jestem pewna, że długo go nie opusci. Komfort zostawienia kota w rękach dobrego opiekuna dla kotów jest nie do opisania.

Jak znaleźć dobrego catsittera?

Oczywiście skoro to czytacie to wiecie, że juz znaleźliście mnie i działam jako catsitter stare babice i okolice ale możecie również wpisać w wyszukiwarkę takie hasła jak opiekun kota warszawa (lub inne miasto) albo po prostu catsitter i znajdziecie kocich opiekunów. Potem już z górki, szybkie spotkanie , zapoznanie wzajemne, pare wizyt i bedziecie wiedzieli czy wszystko co najlepsze otrzyma Was kot od catsittera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *