Kiedy przyda się opiekunka dla kota ?

Nie od dziś wiadomo, że koty kochają swoje włości. Nie ma chyba drugiego tak terytorialnego zwierzęcia domowego jak kot. Nawet psy szybciej przyzwyczaja sie do zmiany otoczenia niż nasze futrzaki kociaki. Co zrobić gdy musimy wyjechać? Zabrać kota ze sobą czy może przyda nam sie opiekunka dla kota ? Kiedy wybrać catsittera a kiedy kontener transportowy i zabranie milusińskiego ze sobą?

Opieka dla kotów warszawa opiekunka dla kota

Opiekunka dla kota na weekend

Weekendowy, szybki wyjazd za miasto to dla osob zapracowanych doskonała odskocznia od codzienoości. Niestety, takie krótkie i intensywne wyjazdy nie pozwolą naszemu kotu na przyzwyczajenie sie do nowych warunków. My sami tez nie jedziemy na weekend po to żeby zostawać w jego trakcie z kotem w zamkniętym pomieszczeniu a zabieranie go ze sobą na każdy spacer nie bedzie ani dla nas ani dla podopiecznego dobra zabawa. W takim przypadku opiekunka dla kota to doskonały wybór.

Dłuższy wypoczynek? Czy zatrudnić opiekunke dla kota?

Dwa tygodnie to wcale nie jest dużo czasu dla naszego kota. Dodatkowo miejscowosci turystyczne pelne są rożnych ludzi,gwaru i zapachów. Najczesciej wieczorne spotkania kończą się róznej intensywności imprezami. Oni ty ani twoj kot nie bedziecie mieli dla siebie czasu. Zostaw kota w domu pod czujnym okiem opiekunki. Opiekunka dla kota zapewni mu to czego on potrzebuje a Ty spokojnie wypoczywaj. Każdy na tym zyska, tak Ty jak i Twój maly tygrysek 😉

Opiekunka dla kota na czas wesela?

Jasne, że tak. Przyjeło sie że kot spokojnie wytrzyma dwa dni bez wlasciciela…cóż, wytrzyma to slowo klucz. Pewnie kot bez wlasciciela wytrzyma i tydzien jeśli dostanie wodę i karmę ale czy będzie mu dobrze? Raczej nie bardzo. Koty wymagają towarzystwa i wcale tak dobrze nie znosza samotności. Mając dobrą opiekunkę dla kota mamy pewność, że nasz ukochany koteł nie będzie samotny. Niektórzy twierdzą, że to zbedny wydatek na tak krótki czas ale czy Twój kot jest dla Ciebie tak nie wiele wart, że wolisz zaoszczedzić grosza wiedząc ,że będzie samotny. No chyba nie. Opiekunka dla kota nie jest wcale droga.

Kiedy nie warto korzystać z usług opiekunki dla kota ?

Zdecydowanie opiekunka dla kota jest zbędna jesli jestes razem z kotam w domu, no chyba że nie masz czasu na zabawę wtedy może sie przydać. Jesli wyjeżdzasz na długie tygodnie, równiez zabierz ze sobą swojego koteła bo będzie tesknil i żadna opiekunka dla kota nie zapewni mu bliskości wlasciciela. Jesli posiadasz dwa miejsca zamieszkania równiez nie ma sensu korzystać z usług opiekunki dla kota przemieszczając się między domami. Generalnie z usług catsittera warto korzystać jeśli opuszczamy stale miejsce zaieszkania na kilka dni lub dwa trzy tygodnie. Oczywiscie są sytuacje kiedy jedziemy na dłużej ale nie możemy zabrać kota i wtedy catsitter też sie przyda. Co do zasady zaprzyjaźniony catsitter przyda sie zawsze. Pierwsze z brzegu przykłady:

  • opieka dla kota podczas imprezy rodzinnej
  • opiekunka dla kota na czas wakacji
  • wyjazd weekendowy
  • opieka nad kotami na czas wyjazdu slużbowego

Na prawdę w wiekszości nie zdajemy sobie sprawy jak przydatna jest opieka catsittera w życiu codziennym.

Zapraszam, chętnie pomogę. Dorota Mroczek Catsitter 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *