Labrador jawi nam się jako pies leniuchowaty, zabawowy i taki dość mocno kanapowiec. Trudno mu odmówic uwielbienia do spania, miłości do ludzi i wesołego usposobienia ale labrador to pies pracujący i musimy o tym zawsze pamiętać. Labrador to pies „energooszczędny” kiedy może i bardzo energiczny podczas spaceru. Wyprowadzanie labradora to praca tak dla właściciela jak i dla psa. Labrador to rasa która zdecydowanie nie jest kanapowa. Chcąc dobrze zadbac o labradora trzeba dużo wiedzieć a przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy ten pies jest dla nas odpowiedni.

Labrador retriver to pies myśliwski

Choć obecnie wydaje się to nieprawdopodobne, Labrador został wyhodowany do aportowania postrzałków ptactwa i niewielkich zwierząt dlatego warto zapewnic mu duża porcję ruchu w ciągu dnia. 

Wyrozumiały przyjaciel dzieci

Obecnie labradory nie są wykorzystywane jako psy myśliwskie. Z uwagi na swoje usposobienie zostały z nami jako psy niezwykle rodzinne i opiekuńcze względem dzieci . Nie ma tu mniejsca na dyskusje, labradory sa psami bardzo przyjacielskimi. Niemal każdy labrador kocha dzieci , tak za ich usposobienie jak i nieskończone pokłady energii. Jest to pies który kocha pracowac a nie ma lepszej pracy niż zabawa z dziećmi. Niestety zabawa nie da tego co długi spacer a psy te sa dośc silne dlatego to dorośli powinni z nimi wychodzić na spacery. Chcąc być dobrym przyjacielem zadbajmy o wyprowadzanie labradora.  Taki spacer z labradorem to doskonała okazja do rodzinnej zabawy ale gdy nie mamy na nią czasu nie odpuszczajmy tylko poszukajmy kogoś kto zapewni wyprowadzanie labradora tak aby jego żywiołowość miała jakiś wentyl bezpieczeństwa. Petsitter dla labradora raz na jakis czas nie zrujnuje nam portfela a zdecydowanie poprawi kondycje psa.

Czy to pies idealny? Dlaczego mimo wszystko labrador nie jest dla każdego?

Można powiedzieć, że labradory zbliżają się do ideału choć oczywiście maja swoje przywary. Jeśli wyprowadzanie labradora jest zbyt rzadkie a on sam ma nadmiar energii to niestety może narobić wielu szkód. Psy te uwielbiają towarzystwo ale gdy pozostają same a do tego niewybiegane potrafią wybuchnąć. Niejednokrotnie właściciele zastanawiaja się dlaczego labrador niszczy meble, obgryza boazerię lub rozrywa poduszki. Cóż…energia kumulowana w nieskończoność być nie może. Nie masz czasu na spacery, zatrudnij kogoś kto zrobi to za ciebie i zapewni wyprowadzanie labradora odpowiednio często a do tego da mu własciwa ilośc ruchu. Pies nie będzie szalał w domu, jego stawy będą zdrowsze a i nastrój domowników będzie lepszy bo przeciez nikt nie chce w nieskończonośc remontowac mieszkania . 🙂

Co jeszcze powinienem wiedzieć o wyprowadzaniu labradorów?

Długie spacery to nie jedyna rozrywka, z którą przyjdzie Ci się mierzyć. Pamiętaj, że przedstawiciele rasy Labrador Retriever uwielbiają wodę, to ich naturalna skłonnośc ( popatrz na lapy maja blonę między palcami. Daj się labkowi wypływać. Labradory potrafią przesiadywać w wodzie nawet kilka godzin dziennie, uwielbiaja błoto i mokre trawy. Właściwie można powiedziec że jeśli wyprowadzanie labradorów to najlepiej na tereny podmokle bo tam czują się najlepiej.    

Jakim psem jest labrador?

Labrador to pies aktywny mimo obiegowej opinii leniucha. Wyprowadzanie labradora musi być aktywne. Spacery z labkiem powinny być intensywne i dość długie( min 3h dziennie). Najlepiej wyprowadzać labradora tam gdzie ma wódę, błotko bo to uwielbia…. i najważniejsze…. Nie masz czasu na wyprowadzanie labradorów to zadbaj żeby petsitter zrobil to za Ciebie bo Twój pies potrzebuje ruchu.

 

Potrzebujesz pomocy w wyprowadzaniu psa. Napisz lub zadzwoń do mnie. Zapewniam profesjonalne wsparcie w opiece nad zwierzetami ( psami i kotami). Jako petsitter posiadam duże doswiadczenie w opiece nad rasa labrador retriver.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *